Home Sports Rukomet Pobjednička pobjeda protiv Finaca: Rukometaši BiH na pragu povijesnog plasmana na Europskom...

Pobjednička pobjeda protiv Finaca: Rukometaši BiH na pragu povijesnog plasmana na Europskom prvenstvu (FOTO)

23
0

Rukometni izbor BiH s velikom podrškom u Tuzlanskom Meydanu danas je odigrao četvrti krug skupine od 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Finske, a pobjedu je osvojio 31:19. Izabranci Bilala Šumana prije tri dana napravili su važnu pobjedu protiv Finaca, a danas su u Tuzli osvojili i treći trijumf u sadašnjim kvalifikacijama što ih dovodi do praga povijesnog plasmana na Europsko prvenstvo. Finci su dobro otvorili meč i uzeli 2-1 u velikoj dvorani Meydana, ali svi su bili zbog toga što su rukometni zmajevi brzo igrali i nakon prvih 30 minuta osigurali su sigurnu prednost za mirno drugo poluvrijeme (16:10). U drugom poluvremenu, selektor Bilal Schumann odlučio je poštedjeti ključne igrače (Prce i Panic), dajući im priliku dati mlađim igračima više nego samo iskoristiti priliku i opravdati povjerenje selektora. Rukometaši BiH proslavili su uvjerljivu pobjedu 31:19. Najučinkovitiji u nogometnoj reprezentaciji bio je Dino Hamidović sa šest golova, a Dejan Malinović je dodao pet. Benjamin Burić prikupio je 13 obrana. U Finskoj je najučinkovitiji bio Tamu Tamminen sa šest golova. Poredak tablice nakon četiri utakmice: Češka 6 bodova, BiH 6 bodova, Bjelorusija 4 i Finska bez bodova.